+420 603 254 591, +420 605 280 264

Štíří Důl – Hluboká u Krucemburku

Rekreační středisko „Štíří Důl“ se ukrývá ve „Štírovém údolí“ u silnice vedoucí z Krucemburku (v letech 1949 – 1993 Křížová) do Hluboké. Název dostal areál podle zde žijícího vzácného mloka skvrnitého, kterého místní lidé od pradávna nesprávně nazývají „štír“. V této nádherné samotě zdravé Českomoravské vrchoviny můžete po celý rok trávit krásné chvíle v klidu neporušené přírody. Chráněná oblast Žďárské vrchy se svojí malebnou krajinou je tím pravým místem pro odpočinek těla i duše. Vynikající podmínky k pěší turistice, hustá síť cyklotras, v zimě udržované lyžařské běžecké trasy vedoucí až do Nového Města na Moravě, pouhých 15 km vzdálené Hlinsko s nádhernou sjezdovkou i krytým plaveckým bazénem, přímo ve Štířím Dole malý dětský lyžařský vlek – a to vše v náruči zdravých lesů, krajiny luk a rybníků.

...... Zobrazit/skrýt celý text.

Středisko je vhodné pro rodinné rekreace, školy v přírodě, výlety, letní tábory, školení, semináře, svatby, rodinné oslavy, setkání spolužáků, aktivity příznivců surfování a potápění. Nabízíme celoroční pobyty ve dnech vybraných podle přání hostů. Ubytování zajišťujeme ve velké zděné budově postavené ve stylu horské chaty (36 lůžek), v budově zvané OKAL (23 lůžek , lze přidat 4 přistýlky) a ve dvou desetilůžkových chatičkách ( s možností využít i čtyři lůžka v obývacích pokojích). Kapacita střediska je v létě 87 lůžek, v zimě jsou chatky mimo provoz, takže je k dispozici 63 lůžek. Stravování je zajištěno v jídelně velké zděné budovy – jednotné menu formou plné penze nebo polopenze. Školám a táborům poskytujeme 5 jídel denně včetně celodenního pitného režimu. Rádi pro hosty připravíme rauty, sváteční hostiny, grilované sele i jiné netradiční menu. Štíří Důl nabízí sportovní vyžití přímo v areálu: hřiště na volejbal a jiné míčové hry, tenisový kurt, stolní tenis v malé tělocvičně, velká louka, brouzdaliště ve Štírovém potoce, rybníček s loďkou a šlapadlem, který nezklame ani rybáře, dva dětské koutky s pískovištěm, prolézačkami, houpačkou, kolotočem, velký sněmovní stan tee-pee, v zimě lyžařský dětský vlek (tahadlo). Pouhých 10 minut chůze stačí k tomu, aby se hosté ze Štířího Dolu dostali k velkému rekreačnímu rybníku nazvanému „Řeka“ a užili si nádherné koupání nebo vodní sporty. Ve středisku rádi zapůjčíme surfy, jízdní kola i potápěčské vybavení (včetně plnění tlakových lahví) .

Podrobnější informace o cenách a dalších službách získáte na našich stránkách www.stiridul.cz, případně na telefonu 569 697 115, na mobilu 602 248 615, nebo prostřednictvím mailu na adresu : jarka@stiridul.cz. Stanete-li se našimi milými hosty, uděláme vše pro to, abyste se na Štíří Důl rádi vraceli.

Uvedené zboží můžete zakoupit v areálu rekreačního střediska.

Suvenýry v nabídce:

1011.  Miniatura dřevěná
štíří Důl
štíří Důl
1040.  Magnet 3D
262.  Magnetka 50x70x1
Štíří důl
Štíří důl

Velká chata rekreačního střediska postavená továrníkem panem Prokopem z Pardubic (výroba mlýnských strojů a zařízení) na začátku 2.světové války jako jeho letní sídlo – letní motiv.

263.  Magnetka 50x70x1
Štíří důl
Štíří důl
637.  Sklo - panák
Štíří důl
Štíří důl
638.  Sklo - panák
Štíří důl
Štíří důl
758.  Sklo - panák
mlok
mlok
1028. Obrázek 3D
Praha -
1041. Magnet 3D
Svatý Hostýn - Bazilika Nanebevzetí Panny Marie
Bazilika Nanebevzetí Panny Marie
962. Skleněný pilník č.2 malý - semišové pouzdro
Loket - hrad Loket
hrad Loket
975. Svíčka válec 70/50
Loket - hrad Loket
hrad Loket
979. Hrnek smaltovaný ⌀ 80 mm
Vojenské technické muzeum Lešany - T - 55
T - 55
913. Tričko XS - 2XL, 3XL
Vojenské technické muzeum Lešany - Tatra 815 SOM
Tatra 815 SOM
1011. Miniatura dřevěná
Štíří Důl – Hluboká u Krucemburku - štíří Důl
štíří Důl